İzmir’deki Koronavirüs Vaka Sayıları Açıklandı | İzmir Rehber
  • info@izmirrehber.com
  • 0 850 303 81 08

HABER DETAYI

1 Nisan 2020 22:38

İzmir’deki Koronavirüs Vaka Sayıları Açıklandı

İzmir’deki Koronavirüs Vaka Sayıları Açıklandı

İzmir, koronavirüsten en çok etkilenen ikinci il oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir’de 853 kişinin kororavirüse (Kovid-19) yakalandığını, salgının ilk görüldüğü günden bu yana İzmir genelinde 18 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

İzmir’deki koronavirüs vaka sayısını açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kentte 18 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. İzmir’de 853 koronavirüs vakası bulunduğunu açıklayan Koca, “İzmir, İstanbul’un arkasıdan en çok vaka gördüğümüz ikinci il” ifadelerini kullandı.

 

‘İZMİR’DE 75 SAĞLIK ÇALIŞANI ENFEKTE OLDU’

Öte yandan, İzmir Tabip Odası dün yayımladığı raporda, İzmir’de 9 Aile Sağlığı Merkezi’nin şüpheli vakalar nedeniyle bir süreliğine kapatıldığı, son iki haftada İzmir genelinde kamu hastanelerinde testi pozitif ve klinik olarak şüpheli pozitif vakalar dâhil hasta sayısının 700 civarında olduğu, salgından bugüne kadar 75 sağlık çalışanının etkilendiği, bir hemşiresinin yoğun bakımda tedavi gördüğü açıklamıştı. Raporda, hastanelerde kişisel koruyucu ekipman sayıları ve niteliklerinde eksiklik olduğu belirtilmişti.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.